[MISS]Diabla

Toate topicurile inchise se afla aici !
Locked
User avatar
[VIP]Sophie
Posts: 424

[MISS]Diabla

Post by [VIP]Sophie » Mon Aug 14, 2017 2:17 pm

► Numele tău de caracter : [VIP]Sophie
► Nume vinovat : [MISS]Diabla
► Motivul reclamaţiei : incompetență. dacă nu e comerţ, ce crezi că e? dacă îi dădeam pm ce crezi că îmi zicea? că dă morcovi de la el din grădină pe roşii de la mine? e comerţ, dacă la noi pe server nu ai mai văzut playeri să se exprime aşa, crede-mă că pe alte servere doar aşa se manifestă comerţul. playerul ăla prin "iteme aici pe acolo" se referă că dă iteme de pe ch1 pe ch2...nicidecum nu intenţiona să facă comerţ, nu-i așa? E chestia de puțină gândire aici, nu mulți se descurcă cu ea, evident tu n-ai putut, așa că lasă pe alții mai descurcăreți să se ocupe. Dacă vrei să mă stresez să îți aduc și probă contrarie, deși e EVIDENT că omul ăla face comerț, ar trebui să iei un suspend ;)
► Dovada : viewtopic.php?f=10&t=23284
Image
Image
stay blessed

User avatar
[SGA]Zohan.
Posts: 404

Re: [MISS]Diabla

Post by [SGA]Zohan. » Mon Aug 14, 2017 2:48 pm

Din fraza pe care a formulato el nu resiese ca ar fi comerț ca nu a zis ITM sau dau aici pe alte servere ...

User avatar
[VIP]Sophie
Posts: 424

Re: [MISS]Diabla

Post by [VIP]Sophie » Mon Aug 14, 2017 3:03 pm

[SGA]Zohan. wrote:Din fraza pe care a formulato el nu resiese ca ar fi comerț ca nu a zis ITM sau dau aici pe alte servere ...
băi nebunule, pe alte servere POPULATE aşa se face comerţ, scuză-mă dacă tu eşti în staff la un metin cu 30 de playeri şi nu ai auzit de "noile" metode

spune-mi tu ce reiese, după mintea ta
Image
Image
stay blessed

User avatar
[VIP]Valy
Posts: 356
Location: #DPAS

Re: [MISS]Diabla

Post by [VIP]Valy » Mon Aug 14, 2017 3:05 pm

[SGA]Zohan. wrote:Din fraza pe care a formulato el nu resiese ca ar fi comerț ca nu a zis ITM sau dau aici pe alte servere ...
Din fraza pe care a formulat-o el sigur reieşea că e comerţ cum spune şi Sophie, nu dă morcovi pe roşii sau iteme de pe ch1 pe 2... e interpretabilă ca şi comerţ.
"Dacă Dumnezeu există, va trebui să-mi implore iertarea" !

Image

User avatar
[a.d.m.]who
Posts: 335
Location: Metin2Steel
Contact:

Re: [MISS]Diabla

Post by [a.d.m.]who » Mon Aug 14, 2017 11:27 pm

[VIP]Sophie. wrote:► Numele tău de caracter : [VIP]Sophie
► Nume vinovat : [MISS]Diabla
► Motivul reclamaţiei : incompetență. dacă nu e comerţ, ce crezi că e? dacă îi dădeam pm ce crezi că îmi zicea? că dă morcovi de la el din grădină pe roşii de la mine? e comerţ, dacă la noi pe server nu ai mai văzut playeri să se exprime aşa, crede-mă că pe alte servere doar aşa se manifestă comerţul. playerul ăla prin "iteme aici pe acolo" se referă că dă iteme de pe ch1 pe ch2...nicidecum nu intenţiona să facă comerţ, nu-i așa? E chestia de puțină gândire aici, nu mulți se descurcă cu ea, evident tu n-ai putut, așa că lasă pe alții mai descurcăreți să se ocupe. Dacă vrei să mă stresez să îți aduc și probă contrarie, deși e EVIDENT că omul ăla face comerț, ar trebui să iei un suspend ;)
► Dovada : viewtopic.php?f=10&t=23284




FarmDorel : mute 6h
[MISS]Diabla : suspend 7 zile , nu e prima abatere de la regulament .

T/C !
Unde nu sti si nu intelegi, INTREABA !
Image

Locked

Return to “Cazuri rezolvate raport Staff”