Propun sa se rezolve tot ce tine de "METIN" <3 ~> #2

Vino cu o sugestie si noi o vom lua in calcul daca merita!
User avatar
[VIP]Dany
Posts: 631
Location: Bucuresti
Contact:

Propun sa se rezolve tot ce tine de "METIN" <3 ~> #2

Post by [VIP]Dany » Mon Mar 02, 2015 6:43 pm

Vreau sa continui acest topic... pentru ca nu am avut timp sa mai propun nimic in topicul precedent...
1. Problema la "Simbolul de breasla"... nici acum nu merge sa pun acel simboi... daca fac acum o breasla sa pun acel simbol... nu merge deloc...
Cer rezolvarea acestui "bug"... pentru ca ador sa am un simbol la breasla :D

2. Problema la "teleportare"...
se intampla foarte des sa raman fara red dupa teleportare... si cred ca stiti si voi...
Cand intru la "razboi" ma omoara imediat ca nu am "red"...
Si sunt mai multe cazuri ...
Cer sa se rezolve acest "bug"... pentru ca nu imi place :D

3. Problema la mapele de la "Tiffiny"... acele mape se poate intra foarte des... chiar si cu level "1"... asta chiar daca au acea regula pentru a intra { level 120, 130, 150, 200... ) si cer sa se rezolve acest lucru... pentru ca multi profita de acest lucru... si nu e deloc corect...
4. Problema la la numele caracterului...
Eu daca sunt "Lider" la o breasla si donez bancar... o sa am [Dn]... si mi se schimba numele...
Am incercat dupa ce am donat bancar sa,mi pun un caracter cu acelasi nume... dar nu a mers...
Exemplu :D am un caracter cu numele "ShopDany" si daca donez bancar o sa am "[Dn]ShopDany"... si nu mai pot da razboi pe acel caracter pentru ca breasla a ramas caracterului cu numele "ShopDany"... si chiar am incercat sa,mi fac alt caracter cu acelasi nume "ShopDany"... si lam bagat in breasla ca poate cine stie apare ca "Lider"... dar nu apare...
Cer sa se excluda acest lucru cu acel "[Dn]"... pentru ca la multi nu le place... si o sa,i fie mai usor la "[ADM]Disayer" la donatii... si noua o sa ne fie mai usor... pentru ca nu o sa mai avem playeri cu numele de peste 12 caractere... si putem da PM fara probleme... si cer sa fie in loc de "[Dn]" sa fie propusa acea propunere de la topicul precedent cu numarul "11."... http://i60.tinypic.com/wj6flw.jpg :D daca se va face acest lucru o sa ne fie la toti bine :D

5. Problema la "chat"...
Stiu ca "wyzo" si "WaLLy" au propus ceva asemanator...
Dar eu vin cu ceva mai bun :D
Cer sa fie pus un "buton" in acel cerc rosu Image un buton cu numele "Chat universal"... asa putem avea chat universal doar cand vrem noi :D
Image

6. Propun un alt concurs... gen "OX"...
Cum ar fi daca am avea tot o arena gen "OX" cu un alt gen de activitati...
Cum ar fi ca "GM" sa ne puna sa ne masuram puterile in duel :D
Si din 50/100... playeri sa ramana 1 singur { cel mai bun ) si va primi un premiu ca la "OX"...
Propun acest concurs pentru ca vreau sa stiu si eu... care e cel mai bun :D si care merita din plin respectul cuvenit pentru cel mai bun player :roll: :D

7. Propun implementarea unor "mounturi" {dragon, paianjen, vulpe cu 9 cozi, pheonix...etc...) la pescar pentru a avea si noi ceva frumos pe care sa stam... sa ne plimbam :D sa ne mandrim ca jucam ~> Meetin2Steel 8-)
8. Problema in "arena de razboi" intre bresle...
Multi care au grad de [VIP] sau alte grade... stau pe invizibil si nu,i putem vedea... daca ar exista o cale sa nu mai foloseasca nici un [VIP] comenzile la acel razboi ar fi foarte bine...
Ma refer sa se rezolve doar la cel care participa la razboi...
Si mai e o problema... atunci cand ai mult lag si te trimite inapoi sau te baga in perete... se mai intampla la razboi sa fie acest lucru si daca se intampla acel player nu vrea sa dea relog... sa,l pot omora si eu ... si trece timpu asa fara rost si mai pierd si razboiu... daca ar exista o cale sa nu se mai intample asa ceva... ar fi foarte bine :D

9. Cer sa se implementeza un costum sau o armura...
In care sa scrie pe spate "VIP" :D ( asa cum au si membri staff, asa vrem si noi :D ) si ar fi foarte frumos daca se poate rezolva acest lucru... :roll:

10. Propun ca in lista breslei la "Membri-breasla"
Image
Ca atunci cand alegem un "Conducator"... sa fie el "sefu" la breasla...
Asa e mult mai usor sa iesi din breasla... si nu o sa mai fie problema sa "spargem breasla" pentru a intra in breasla "prietenului" sau pentru a sta pur si simplu fara breasla :D
Daca se poate rezolva aceasta propunere... ar fi super si cel mai bun metin care exista... :roll:

Astept comentari sau noi idei pentru acest joc MINUNAT ! [col + PRO/CONTRA!
LA MULTI ANI METIN2STEEL !
4 ANI DE FERICIRE ALATURI DE TINE !!!
SI SPER CA IN ACEST AN SA NE SURPRINZI CU NOILE PROPUNERI REZOLVATE !!!
Last edited by [VIP]Dany on Mon Mar 02, 2015 9:57 pm, edited 1 time in total.
Image
[̲̅A̲̅][̲̅N̲̅][̲̅A̲̅] ◑෴◐ ̿ ̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\ ◢ ◤ ►▼◄ "Set mod v5 2014/2015" http://i67.tinypic.com/a27rcg.png Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ®҉๖ ❻❾ ♧ ☆ ¤ •● •ิ.•

[Lady]Bia

Re: Propun sa se rezolve tot ce tine de "METIN" <3 ~

Post by [Lady]Bia » Mon Mar 02, 2015 6:56 pm

1: Bugul e din cauza noastră că facem bresle le spargem facem alta o spargem şi tot aşa . .
2: Ai mult PV, so . .
3: Pro
4: Contra, este foarte utilă treaba cu [Dn]
5: Pro
6: Sunt evente de cultură generală,muzică etc, acum o să fie şi event PVP
7: Ai mounturi în Player Panel/VIP Panel
8: Pro
9: Contra
10: Contra!

User avatar
xPretty
Posts: 338
Location: A auzit clopotul, dar nu știe de la ce bisericǎ..

Re: Propun sa se rezolve tot ce tine de "METIN" <3 ~

Post by xPretty » Mon Mar 02, 2015 7:00 pm

1 - Pro , intr-un fel..
2 - Și pe mine mă enervează chestia aia , ar trebuii rezolvată.
3 - Nu mă deranjează.
4 - Un mare PRO!
5 - PRO , n-ar fii rău. :3
6 - Intr-un fel există la noi si se numesc eventuri PVP , eu sunt contra acestui event.
7 - Pro
8 - Pro , sper să fie rezolvată , nu e optim.
9 - Ar fii drăguț, PRO .
10- Pro

Bune sugestii Dany :3 .
Bravo !


Image
§ The best and most beautiful things in the world cannot be seen or even touched
- they must be felt with the heart.
§

User avatar
[VIP]Sophieee
Posts: 3380
Location: → untouchable ←
Contact:

Re: Propun sa se rezolve tot ce tine de "METIN" <3 ~

Post by [VIP]Sophieee » Mon Mar 02, 2015 8:39 pm


Bon , gata cu fericirea şi laudele că vine Miha . :lol: :lol:
1 :arrow: ai mai propus-o din câte ştiu eu şi ţi-a dat explicaţie şi Bianca .
2 :arrow:
Cand intru la "razboi" ma omoara imediat ca nu am "red"...
Dacă ai war , din câte ştiu eu , lupta ar trebui să se ţină în mijloc , deci nu văd ce ar căuta alţii să te omoare în locul în care ai fost spawnat . . . Totuşi , pro , deoarece uneori e chiar enervant .
3 :arrow: no comment , nu am întâlnit cazuri .
4 :arrow: CONTRA . Cum mai ştim noi care sunt donatori şi care nu ? :mrgreen:
5 :arrow: no comment , pro .
6 :arrow: Eventul pe care l-ai descris este fix EVENTUL PVP ce a fost implementat recent . :ugeek:
7 :arrow: Inutil . :mrgreen:
8 :arrow: Pro la faza cu [VIP] .
9 :arrow: Contra , dacă o luăm aşa , de ce nu dăm la toţi donatorii costum cu [Dn] pe spate ?
10 :arrow: contra .
Practic ai adunat câteva idei , şi de la alţi playeri , în acest topic , gg . :roll:
Passe, passe, passera, la dernière restera

User avatar
[VIP]Răzv
Posts: 379
Location: Micro Air of Texas.

Re: Propun sa se rezolve tot ce tine de "METIN" <3 ~

Post by [VIP]Răzv » Mon Mar 02, 2015 9:37 pm

1. ~> pro, desi multa lume a vorbit cu bogdan despre asta.
2. ~> *problema* asta are rezolvare, costum si frizura mod in inventar atunci cand te teleportezi, dar nu te judec, mai slabut cu warurile la tine.
4. ~> cand ai incercat asta? pentru ca eu am testat asta din primele saptamani in care aparuse sistemul *[Dn]* si nu e nici o problema.
8. ~> aici e simplu in cazu' abuzului de comenzi poti sa il suni pe bogdan sa il anunti. in cazul bugului care te teleporteaza mai in spate, pro.
9. ~> stii? la asta m-am gandit si eu, pentru ca intr-adevar nu e greu de realizat. . problema e alta, sunt mai bine de 100 de *[VIP]*, ca sa ii multumesti pe toti ar lua mult prea mult. alta problema ar fi cu comertul acestora, chit ca o sa fie o protectie pusa se pot muta foarte usor cu depozitul pe un player, si de aici ar iesi un motiv de cearta si nemultumire.
10. ~> asta am propus eu, doar ca sub alta forma.
Imperfecşăn wrote:
Bon , gata cu fericirea şi laudele că vine Miha . :lol: :lol:

rea asta mica :lol: :3
Rutina îmi dă teroare, de-aia îmi plac schimbările
Şi mă plictisesc uşor, de-aia schimb şi stările.

User avatar
[VIP]Adinna
Posts: 5597
Location: » la dracu la Mereni
Contact:

Re: Propun sa se rezolve tot ce tine de "METIN" <3 ~

Post by [VIP]Adinna » Mon Mar 02, 2015 10:53 pm

1. PRO
2. CONTRA, aveţi destul PV, în plus, se mai fac puncte la war :lol:
3. Nu e problemă la Tiffny, ci la Teleporter la galbeni.. acel bug este de mult, încât şi Fifty ştie de el
4. Contra , poţi dona pe alt caracter
5. PRO
6. Se fac destule evente, de toate felurile, în plus a apărut arena PVP, deci ..
7. Sunt la VIP Panel / Player Panel ;)
8. Deja e interzis în regulamentul VIP să folosească comenzile la war
9. Interesant , dar nu rămâne la decizia noastră
10. PRO
Image

User avatar
Perf
Posts: 71

Re: Propun sa se rezolve tot ce tine de "METIN" <3 ~

Post by Perf » Tue Mar 03, 2015 12:09 pm

1:Bugul e din cauza noastră :-?
2: Contra!
3: Pro!
4: Contra!
5: Pro!
6: Se fac evente mereu :-s
7: Contra!
8: Pro!
9: Contra
10: Contra!
Image
→ '' #Monoton, simţ uşor, dezinvolt. Un copil pierdut sau mort.
Într-o lume psihopată, dereglată, înnecată.
Într-o artă fără pată, dar la capăt colorată! '' ♥

User avatar
[VIP]Dany
Posts: 631
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Propun sa se rezolve tot ce tine de "METIN" <3 ~

Post by [VIP]Dany » Thu Mar 05, 2015 8:34 pm

[Lady]Bia wrote:1: Bugul e din cauza noastră că facem bresle le spargem facem alta o spargem şi tot aşa . .
2: Ai mult PV, so . .
3: Pro
4: Contra, este foarte utilă treaba cu [Dn]
5: Pro
6: Sunt evente de cultură generală,muzică etc, acum o să fie şi event PVP
7: Ai mounturi în Player Panel/VIP Panel
8: Pro
9: Contra
10: Contra!
1. Da, dar sa,ti spun ca am jucat un "metin" timp de 5 ani... si vreau sa zic cu acest lucru... ca nu sa pus problema de asa un "bug"... si chiar eu faceam mai mereu "bresle"... nu mai zic ca jucau si alti "playeri"... si erau foarte multi... si le spargeam... pentru ca erau unele facute pentru "farmer" si vroiam sa donez "experienta"... pentru a ramane la un level in care aveam "drop" la unele iteme :D
Si sunt mai multe cazuri pentru ca se sparge breasla... ( cand vrei sa muti regatu nu merge cu breasla, si unele "penturi"... au "bug" cand ai breasla }, si in legatura cu ce ni se intampla noua pe acest joc cu aceasta problema... e ca facem acest lucru pentru ca optionea de la Player Panel ( Blocare/Deblocare exp) nu merge deloc... si de aceia cred ca "facem bresle si le spargem"... dar daca nu se mai poate repara... asta e ... :roll:
2. Inteleg, dar cer sa,ti spun ca se intampla si la alti playeri care au PV intre "15.000. si 35.000." si nu cred ca acest "PV" e asa mult... :roll:
3. Mersii ! ;)
4. Iti respect decizia :3
5. Mersii ! ღ
6. Iti respect decizia ^_^
7. Ma refeream sa fie acest lucru pentru "playeri" care nu au "VIP"... dar e decizia ta :3
8. Saru,mana :o3
9. Bine... :roll: sa aveti decat voi cei din staff asa ceva :D
Dar e "parerea" ta... :roll:
10. Iti respect decizia :roll:

xPretty wrote:1 - Pro , intr-un fel..
2 - Și pe mine mă enervează chestia aia , ar trebuii rezolvată.
3 - Nu mă deranjează.
4 - Un mare PRO!
5 - PRO , n-ar fii rău. :3
6 - Intr-un fel există la noi si se numesc eventuri PVP , eu sunt contra acestui event.
7 - Pro
8 - Pro , sper să fie rezolvată , nu e optim.
9 - Ar fii drăguț, PRO .
10- Pro

Bune sugestii Dany :3 .
Bravo !




1. Mersii :3
2. Ai dreptate !!!
3. Inteleg :D
4. Multumesc !!! <3
5. Da, asa putem si noi sa facem "afaceri" toata ziua :D pentru ca vedem ce striga toate regatele ;)
6. Inteleg, dar sunt unii... care "nu au minte" si omoara fara nici un "motiv"... sa omori un player ca sa faci kill,uri nu e un motiv asa bun...
prima data trebuie sa te gandesti... "eu daca eram in locu lui ce faceam ?"... dar ce sa le ceri... :roll:
7. Multumesc, sunt pentru noi toti si exista peste 100 de "mounturi"... :roll: acolo la propunere am dat decat un "exemplu" :D
8. Multumesc ;) Si eu sper... :roll:
9. Mersii !
Da, ar fi foarte dragut... :roll:
10. Thank you ! :D

Imperfecşăn wrote:
Bon , gata cu fericirea şi laudele că vine Miha . :lol: :lol:
1 :arrow: ai mai propus-o din câte ştiu eu şi ţi-a dat explicaţie şi Bianca .
2 :arrow:
Cand intru la "razboi" ma omoara imediat ca nu am "red"...
Dacă ai war , din câte ştiu eu , lupta ar trebui să se ţină în mijloc , deci nu văd ce ar căuta alţii să te omoare în locul în care ai fost spawnat . . . Totuşi , pro , deoarece uneori e chiar enervant .
3 :arrow: no comment , nu am întâlnit cazuri .
4 :arrow: CONTRA . Cum mai ştim noi care sunt donatori şi care nu ? :mrgreen:
5 :arrow: no comment , pro .
6 :arrow: Eventul pe care l-ai descris este fix EVENTUL PVP ce a fost implementat recent . :ugeek:
7 :arrow: Inutil . :mrgreen:
8 :arrow: Pro la faza cu [VIP] .
9 :arrow: Contra , dacă o luăm aşa , de ce nu dăm la toţi donatorii costum cu [Dn] pe spate ?
10 :arrow: contra .
Practic ai adunat câteva idei , şi de la alţi playeri , în acest topic , gg . :roll:
1. Da, dar nu sa rezolvat... :roll:
Si stiu ca merg decat cele care au fost create de cand era "v4"... :roll:
2. Mersi!
Miha :roll:
3. Inteleg :D
4. Am dat si o "explicatie" la intrebarea ta ;)
Citeste mai bine :D
5. Mersii !!! ;)
6. Asta e :)
7. Nu ti,ar place sa stai pe pe un "dragon" rosu/galben/verde...etc... sau pe "pasare/sarpe/tigru/leopard/elefant/dinozaur"...etc... ? :roll: dar e parerea ta :D
8. Mersii !!!
9. Daca o luam asa, de ce sa nu avem si noi cei cu "VIP" ceva asemanator cu cei din "staff"... ? :roll:
10. Iti respect decizia :D

[VIP]Răzv wrote:1. ~> pro, desi multa lume a vorbit cu bogdan despre asta.
2. ~> *problema* asta are rezolvare, costum si frizura mod in inventar atunci cand te teleportezi, dar nu te judec, mai slabut cu warurile la tine.
4. ~> cand ai incercat asta? pentru ca eu am testat asta din primele saptamani in care aparuse sistemul *[Dn]* si nu e nici o problema.
8. ~> aici e simplu in cazu' abuzului de comenzi poti sa il suni pe bogdan sa il anunti. in cazul bugului care te teleporteaza mai in spate, pro.
9. ~> stii? la asta m-am gandit si eu, pentru ca intr-adevar nu e greu de realizat. . problema e alta, sunt mai bine de 100 de *[VIP]*, ca sa ii multumesti pe toti ar lua mult prea mult. alta problema ar fi cu comertul acestora, chit ca o sa fie o protectie pusa se pot muta foarte usor cu depozitul pe un player, si de aici ar iesi un motiv de cearta si nemultumire.
10. ~> asta am propus eu, doar ca sub alta forma.
Imperfecşăn wrote:
Bon , gata cu fericirea şi laudele că vine Miha . :lol: :lol:

rea asta mica :lol: :3


1. Da, dar sper sa poata rezolva acest lucru... :roll:
2. Da, la noi cei cu "moduri" merg acest lucru ca avem mult "PVP"... dar la cei fara mod... nu cred ca are asa mult "PVP"...
M,ai slab cu warurile la mine ? ... tu ma cunosti decat pe "VIP" si cred ca de aceia zici acest lucru... dar nu,i o problema asta :D
4. Februarie :)
8. Dar sti care a fost treaba ?... eram la war cu inca 2 prieteni si in breasla adversa era decat "1"... sii cauta si degeaba... nu era nimeni...
9. stii? vreau sa dau un 'exemplu" si sper sa nu se supere acea persoana ca,i zic numele :D [Lady]Amy a facut un eveniment "Inimioare pentru Cupidon"... :roll: cred ca stii ce vreau sa zic :D daca sa putut atunci sa se faca 100 si ceva de "costume" pentru un "eveniment", crezi ca nu se mai poate rezolva ?... :roll: si cu acea protectie stiu de la un prieten din "staff" ca nu se poate muta nici macar in "depozit" :D
10. Da, dar eu am vrut sa propun ceva mai 'simplu" ;)


Foarte rea !!! :lol:
[MISS]Adinna wrote:1. PRO
2. CONTRA, aveţi destul PV, în plus, se mai fac puncte la war :lol:
3. Nu e problemă la Tiffny, ci la Teleporter la galbeni.. acel bug este de mult, încât şi Fifty ştie de el
4. Contra , poţi dona pe alt caracter
5. PRO
6. Se fac destule evente, de toate felurile, în plus a apărut arena PVP, deci ..
7. Sunt la VIP Panel / Player Panel ;)
8. Deja e interzis în regulamentul VIP să folosească comenzile la war
9. Interesant , dar nu rămâne la decizia noastră
10. PRO
1. Mersii ! ;)
2. Iti respect decizia, ai dreptate :lol:
3. Am zis de la mapele acelea de la "Tiffiny" :D si da, de acolo e problema... :roll:
4. Da, dar la uni le place decat pe un caracter :D
5. Mersii ! ;)
6. Da, dar era frumos si acel lucru... :roll: dar e bine si asa :D
7. Au la Player Panel "Dragon/vulpe/paianjen...etc. ? :roll:
8. Da, ai dreptate dar uite ca nu se respecta acea regula din "Regulament"... :roll:
9. Da, sper ca Bogdan sa rezolve :roll:
10. Meltumesc !!!

Perf wrote:1:Bugul e din cauza noastră :-?
2: Contra!
3: Pro!
4: Contra!
5: Pro!
6: Se fac evente mereu :-s
7: Contra!
8: Pro!
9: Contra
10: Contra!
1. Da :lol:
2. Ok :D
3. Mersii ;)
4. Inteleg :)
5. Mersii !
6. Ai dreptate ;)
7. Ok :)
8. Multumesc !!!
9. Bine ;)
10. Te inteleg :D


Astept in continuare comentari + Pro / Contra !
Image
[̲̅A̲̅][̲̅N̲̅][̲̅A̲̅] ◑෴◐ ̿ ̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\ ◢ ◤ ►▼◄ "Set mod v5 2014/2015" http://i67.tinypic.com/a27rcg.png Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ®҉๖ ❻❾ ♧ ☆ ¤ •● •ิ.•

Papusel68
Posts: 5

Re: Propun sa se rezolve tot ce tine de "METIN" <3 ~

Post by Papusel68 » Sun Apr 12, 2015 10:02 am

1 PRO
2 PRO
3 PRO
4 PRO
5 PRO
6 PRO
7 PRO
8 PRO
9 PRO
10 PRO

User avatar
[VIP]Sophieee
Posts: 3380
Location: → untouchable ←
Contact:

Re: Propun sa se rezolve tot ce tine de "METIN" <3 ~

Post by [VIP]Sophieee » Wed Oct 07, 2015 9:12 pm

mersyk
Passe, passe, passera, la dernière restera

Post Reply

Return to “Sugestii si Sfaturi - Suggestions and Advices”